Bazénový ohřev:

 
 
K ohřevu bazénu se používají solární kolektory, nebo tepelné čerpadlo. Hlavní rozdíl u těchto dvou odlišných technologií je cena  a složitost instalace.
Hlavní předností ohřevu pomocí solárních kolektorů je nízká cena a jednoduchost instalace.
 Kolektory se zapojí přímo do okruhu filtrace bazénu, proto na svůj provoz nepotřebují žádnou el. energii na víc. Narozdíl od tepelného čerpadla, které aby vodu v bazénu ohřálo spotřebuje nemalé množství el. energie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Solární kolektor SOL 2,0 H
    
Solární kolektor SOL 2,0 H je určen k celoročnímu ohřevu TUV a k přitápění objektů. Malý hydraulický odpor kolektoru umožňuje použít kolektor v samotížných systémech, bez nutnosti použít čerpadlovou a řídící jednotku. Na absorbéru kolektoru je použit špičkový selektivní povlak Tinox německého výrobce.
Vzhledem ke svému hydraulickému zapojení ( harfa) je kolektor ideální na ohřev bazénové vody bez nutnosti použít bazénový výměník a nemrznoucí směs. Po vypnutí bazénového čerpadla se kolektor samotížně vyprázdní, čímž je chráněn proti roztržení při náhodných ranních mrazech. Kolektor pracuje i při oblačné obloze a při nízkých teplotách kdy plastové kolektory dávno neohřívají.
 
Přednosti kolektoru SOL 2,0 H:
  • Malý hydraulický odpor umožňující provoz v samotížných systémech.
  • Celoměděný absorbér s povlakem Tinox německého výrobce.
  • Nízkoželezité kalené solární zasklení kolektoru.
  • Stagnační teplota kolektoru 177 stupňů.
  • Plocha kolektoru 2m2 . Výkon 1300 W/hod.
  • Životnost kolektoru 30 let.
 
 

 

 

Kontaktujte nás

TOPlist