Solární systém

Solární systémy slouží k ohřevu teplé užitkové vody nebo k přitápění domu. Systém je složeny z plochých nebo vakuových solárních kolektorů, zásobníku, čerpadlové a řídící jednotky, propojovacího potrubí, nosné konstrukce a dalších komponentů zaručujících jejich dlouhou životnost. Aby solární systém dlouho (30 i více let) bezproblémově fungoval, je třeba provést odbornou montáž a použít kvalitní komponenty k jeho instalaci.
 
U solárních systémů je to o to složitější, že jsou kolektory většinou umístěny na střeše domu a s odstupem let je každá taková oprava technicky i finančné nákladná. Zde bychom vám chtěli ukázat, nač si dát pozor při instalaci solárního systému a jak nepodcenit zdánlivé drobnosti, které vám mohou v budoucnu přinést řadu zbytečných problémů a oprav.
 
 

Nosná konstrukce

Námi dodávaná nosná konstrukce kolektorů na střechu domu je složena z kvalitních nerezových háků pod tašku, nebo z nerezových "vrutošroubů" používaných na lepenkové nebo šindelové střechy.
 
To stejné platí i u nosného profilu kolektorů, který je v našich systémech vyroben z materiálu AW 6063, a který zajistí pevnost a dlouhou životnost konstrukce odolné povětrnostním vlivům.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Svěrné šroubení, fitinky a těsnění

Svěrné šroubení, kolínka a přechody (neboli fitinky) je třeba použít v solárním systému mosazné a silnostěnné, zatěsněné zásadně teflonovým těsněním odolným teplotám až 200 stupňů. Této teploty v případě výpadku proudu kvalitní ploché i vakuové kolektory spolehlivě dosahují. V našich systémech používáme fitinky a svěrné šroubení od italského výrobce firmy TIEMMET.
 
 

Potrubní vedení

Nerezové izolované potrubí se dnes používá k propojení kolektorů se zásobníkem. V našich soustavách preferujeme kvalitní nerezové vlnovce vyrobené z chirurgické oceli ALSI 316L od firmy AZ POKORNY a EUROTIS. Na izolaci potrubí je použita EPDM izolace odolná vysokým teplotám a chráněná UV stabilním opláštěním.
 
 
    

 

 

Kontaktujte nás

TOPlist